Zimné topánky pre deti

Padá sniežik padá, ej ale som rada,

bude dobrá lyžovačka bude dobrá sánkovačka…

I takto môžeme privítať našu krásnu zimu, ktorá pokryje naše Slovensko bielou prikrývkou. U koho je toto obdobie najobľúbenejšie?  Samozrejme že u detí, práve v toto obdobie si deti môžu rozvinúť svoju fantáziu. Postaviť si snehuliaka, iglu, tunely zo závejov, zahrať si guľovačku a samozrejme ísť s rodičmi a kamarátmi na sánkovačku.

Všetky tieto aktivity vyžadujú, aby bolo dieťa dobre oblečené a samozrejme nepremoklo. Podstatné je aby dieťa malo na sebe teplé nepremokavé nohavice, bundu, svetrík a samozrejme doplnky ako je čiapka, šálik, rukavičky a teplé topánočky, v ktorých budú teplé  ponožky.

Nakupovanie topánočiek pre deti môže byť naozaj ťažké. V dnešnej dobe by ste určite nemali šetriť na topánkach, od nich závisí zdravie vášho dieťatka. Nakupujte hlavne v kvalitných obchodoch, kde ste si vy sami overili ich kvalitu.

Predtým než vyskúšate topánočku na nohe dieťaťa skúste vopchať ruku dovnútra a overte si či sú topánky zateplené. Potom už len stačí dieťaťu navliecť topánku na nohu, aby ste si overili že dieťaťu topánočka padne nahmatajte na topánke dieťaťu palec. Medzi koncom palca a koncom topánky by mal byť priestor.

Jednak z toho titulu že dieťaťu rastie rýchlo noha a vo väčších topánkach sa bude cítiť lepšie, keď si nasadí hrubú ponožku.

Komentáre sú uzavreté.