Zimné kabáty Makyta

Makyta je naša najznámejšia módna značka, ktorá sa neuchytila len u nás, ale i v zahraničí. Pôvodne značka pochádza z Púchova, dnes už nájdeme pobočky v každom väčšom meste. Púchovská Makyta  dodáva odevy pre známe zahraničné značky ako sú Armani, Prada, Versace, Valentino, Byblos či Max Maru. Export tvorí až 80% celej produkcie.

Kedysi bola Makyta známa ako predajňa oblečenia pre staršie dámy, dnes si tu  môžu nájsť svoj model i mladšie. Jediné čo si Makyta odniesla so sebou i do tejto doby je kúsok konzervatívnosti.   V Makyte nájdete kabáty, plášte, paletá, večerné šaty, púzdrové šaty, sukne, kostýmy, košele a mnoho ďalších.

Makyta dodnes tvorí veľkú časť moderného priemyslu presvedčiť sa o tom môžete i na módnej prehliadke, ktorá je prezentovaná na Slovensku. Momentálne sa Makyta zamerala na štýl baby doll z 50. a 60. rokov. Tento štýl je možné vidieť hlavne na kabátoch a plášťoch.

Zmenšené fazónky a krinolíny v dolnej časti kabátov posilňovali pocit výlučnej ženskosti. Rafinovane jednoduché línie, dávali dôraz na siluetu v pásovej oblasti. Na kabátoch sa môžu striedať veľkorysé hladké plochy v sprievode kovových akcentov.

Makyta najčastejšie využíva farby ako sú čierna, biela, ťavia a smotanovej, občas môžete naraziť na model s kombináciami viacerých farieb. Kabáty od Makyty vyzerajú luxusne vďaka luxusným kožušinám.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Elegantné bundy a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.